Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
نکات مهم برای سیستم های حسابداری...

نکات مهم برای سیستم های حسابداری...

کسب کار بدون حسابداری بزرگ نخواهد شد و ادامه دار نمیشود. اگر شما صاحب کسب و کار هستید حتما استفاده از نرم افزار حسابداری را سرلوحه کار خود قرار دهید. در این مقاله قصد داریم به موارد و نکاتی که یک سیستم حسابداری باید لزوماً رعایت کند بپردازیم. مهمترین نکته برای نرم افزار های حسابداری تهیه بک آپ یا پشتیبان از اطلاعات میباشد. سیستم های حسابداری همواره دارای گزینه ای هستند که امکان تهیه پشتیبان از نرم افزار را بصورت اتوماتیک فراهم میکند ولی نگهداری از این اطلاعات به عهده شما میباشد. یعنی اگر شما بعد از تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات حسابداری خود ، آنرا از دست بدهید انگاه هیچ وقت بک آپ نداشته اید.

یک سیستم رایانه برای استفاده از نرم افزار حسابداری باید دارای هارد سالم و تست شده باشد. در هنگام نصب نرم افزار حسابداری توصیه میشود که نرم افزار را در درایو C نصب نکنید و حتما درایوی را برای بک آپ گیری انتخاب کنید که نرم افزار در آن نصب نشده باشد. (مثلا اگر نرم افزار را در دراوی D نصب کرده اید برای بک آپ گیری درایو E را انتخاب کنید.

در اینجا یک نکته بسیار مهم وجود دارد که اگر هارد دیسک سیستم شما دچا مشکل شود، اطلاعات تمام درایو ها از بین میرود. راه حل این موضوع این است که شما حتما از دو هارد برای نرم اقزار حسابداری خود استفاده کنید، که در صورت آسیب دیدن یک هارد اطلاعات مهم و ضروری شما از بین نرود.

با این کار در واقع شما همواره اطلاعات حسابداری خود را بصورت اتوماتیک بر روی دو هارد نگهداری میکنید و اگر هارد اول (هاردی که ویندوز روی آن نصب شده است)  دچار خرابی شود اطلاعات شما در هارد دوم موجود است و اگز هارد دوم شما آسیب ببیند هارد اول شما سالم است و شما میتوانید یک بک آپ بر روی هارد اکسترنال و یافلش مموری (که فلش مموری برای اطلاعات مهم اصلا توصیه نمیشود) گرفته و دیگر نیازی به سیستم های ریکاوری و بازگرداندن اطلاعات نیست.

نکته مهم دیگر این است که هارد های SSD نیز مانند فلش مموری از سیستم دیسک سخت استفاده نمیکنند و به همین دلیل برای ذخیره اطلاعات مهم مناسب نیستند، زیرا درصورت آسیب دیدگی هارد امکان بازیابی اطلاعات وجود ندارد ولی در هارد های معمولی که دیسک سخت نیز نامیده میشوند همواره امکان بازیابی اطلاعات وجود دارد و حتی درصورت سوختن و آسیب دیدن نیز میتوان اطلاعات را بازگرداند( ریکاوری کرد).

یکی دیگر از مواردی که باید رعایت کنید استفاده از آنتی ویروس خوب و اورجینال است. سعی کنید برای سیستم خود از آنتی ویروس های اورجینال و خوب استفاده کنید و نسخه های تقلبی را هرگز نصب نکنید زیرا علاوه بر بیهوده بودن ممکن است اطلاعات شما نیز به سرقت برود زیرا نسخه های تقلبی و غیر اورجینال با تغییر آدرس سرور برای آپدیت شدن نصب میشود و مشخص نیست که اطلاعات مهمی که برای آپدیت یک آنتی ویروس نیاز است به چه منبعی ارسال میشود.

ساده ترین روش تشخیص آنتی ویروس اورجینال این است که لایسنس اورجینال را تهیه کنید و نسخه اصلی را از سایت اصلی دانلود و نصب نمائید و به هیچ وجه از سی دی نصبی که داخل پک قرار دارد استفاده نکنید زیرا سی دی ها ممکن است دستکاری شده باشند و آنتی ویروس شما آپدیت اصلی را نگیرد.

اگر شما نیز مانند کسب و کار های موفق از سیستم حسابداری استفاده میکنید حتما نکات ضروری و مهم را رعایت کنید تا امنیت اطلاعات شما حفظ شود. بعد از اتفاق و از بین رفتن اطلاعات دیگر کمی دیر است که بخواهید موارد امنیتی را رعایت کنید و دیگر شما به دردسر بزرگی افتاده اید.

 امید وارم نکات ساده بالا را جدی بگیرید تا دچار مشکل نشوید.

 

با تشکر از توجه شما

خواندن 1930 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 27 آذر 1398 11:19
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

About Author

- طراح وب سایت

- شبکه

- تلفن و سانترال

- voip

15 سال سابقه در زمینه فروش و پشتیبانی تجهیزات کامپیوتر و شبکه

 

 


پارینه | طراحی و راه اندازی انواع وب سایت- طراحی و ساخت انیمیشن و موشن گرافیک - طراحی و ساخت تیزر های تبلیغاتی- فروش اینترنت پر سرعت و راه اندازی شبکه در سراسر ایران - پشتیبانی و ارائه خدمات آنلاین

آخرین مطالب بلاگ

آموزش نصب آنتی ویروس اورجینال اویرا

آموزش نصب آنتی ویروس اورج...

در میان شرکت های بزرگ آنتی ویروس شرکت اویرا در آلم...

حذف عناصر اضافی فقط با یک کلیک PHOTOSHOP

حذف عناصر اضافی فقط با یک...

یکی از نیاز های روزمره علاقه مندان به عکس و عکاسی...

تبدیل عکس به یک نقاشی خطی در یک دقیقه PHOTOSHOP

تبدیل عکس به یک نقاشی خطی...

بدیل عکس به یک نقاشی خطی در یک دقیقه

10 کلید میانبر که نمیشناسید PHOTOSHOP

10 کلید میانبر که نمیشناس...

قبل از اینکه این مطلب را مطالعه کنید باید نکته مهم...

غیرفعال کردن آپدیت ویندوز 10 از طریق Group Policy

غیرفعال کردن آپدیت ویندوز...

بسیاری از کاربران از آپدیت شدن خودکار ویندوز 10 و...

ترفند های ویندوز(باز کردن تب بسته شده در مرورگرها)

ترفند های ویندوز(باز کردن...

شما وقتی که در حال کار با مرورگر های مختلف هستید م...

گواهینامه ها